Cumartesi
Az Bulutlu
14°C | 28°C
Pazar
Az Bulutlu
17°C | 32°C
Pazartesi
Az Bulutlu
15°C | 29°C

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programları tüm ülkede olduğu gibi ilçemizde de etkinliklerle gerçekleştirildi.
Etkinliklere Belediye Başkanımız Sayın Fatih ÜNSAL, ilçemiz Kaymakamı Sayın Hamza SELÇUK, Garnizon Komutanı, İlçe Emniyet Amiri, Siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, şehit aileleri, gaziler ve yakınları ile vatandaşlarımız katıldı.
Etkinlikler ilk olarak ilçemiz ve köylerimiz şehitlikleri ziyaret edilerek başladı. Daha sonra şehitlerimizin ve gazilerimizin yakınları ziyaret edildi. Ardından ilçemiz Demokrasi Meydanındaki etkinlikler saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ile başladı. Daha sonra Kuran-ı Kerim tilaveti yapılarak dualar edildi ve günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ile program devam etti. Konuşmaların ardından şiirlerin okunması ve sinevizyon gösterilerinin sunumu gerçekleştirildi.
Akabinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın Millete Sesleniş konuşması led ekrandan canlı olarak izlendi. Saat 00:13’ü gösterdiğinde tüm ülkede olduğu gibi ilçemizde de sela okunmasının ardından program son buldu.

Copyrigt © 2017 Sarıyahşi Belediyesi Resmi Web Sitesidir. İzinsiz hiçbir içerik kullanılamaz. | Programmer: Kadir YILDIZ
İstatistik: Devlet ve Politika