Cuma
Parçalı Bulutlu
15°C | 27°C
Cumartesi
Az Bulutlu
14°C | 28°C
Pazar
Az Bulutlu
14°C | 28°C

Ankara-Niğde Otoyol Projesi Tanıtımı

Ankara-Niğde Otoyol Projesi Tanıtımı

İlçemizden geçecek olan Ankara-Niğde Otoyol Projesi kapsamında Ankara-Niğde arası yolculuğu 2 saate düşürecek olan otoyol projesi güzergahının havadan çekim görüntüleri yayınlanmıştır.
Konu ile ilgili olarak Belediye Başkanımız Sayın Fatih ÜNSAL; “Otoyol projesi tamamlandığında ilçemiz ile Ankara arası mesafe 139 km.’ye düşecek olup bu proje bölgemizin aldığı en büyük yatırım olma özelliği taşımaktadır. Otoyolun geçtiği güzergâhta ekili alanı zarar gören vatandaşlarımızın ise ürün bedeli ödenecek ve vatandaşlarımızın mağduriyeti giderilecektir. Ayrıca otoyolun giriş-çıkış bağlantısının bulunması ilçemize yatırım ve istihdamı artıracaktır. Toplam maliyeti 4 milyar lira olan ve 2019 sonunda bitmesi planlanan otoyol projesi ile Edirne’den Şanlıurfa’ya kesintisiz ulaşım sağlanacaktır. Bu yatırımı ilçemize kazandıran, en başından beri sahip çıkan ve desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a, Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM’a, Bakanlarımıza ve Milletvekillerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Havadan Çekim Video Linki;
https://vimeo.com/253204105

Copyrigt © 2017 Sarıyahşi Belediyesi Resmi Web Sitesidir. İzinsiz hiçbir içerik kullanılamaz. | Programmer: Kadir YILDIZ
İstatistik: Devlet ve Politika