Çarşamba
Yağışlı
6°C | 10°C
Perşembe
Az Bulutlu
4°C | 7°C
Cuma
Yağışlı
2°C | 8°C

Ankara-Niğde Otoyol Projesi

Ankara-Niğde Otoyol Projesi

İlçemizden geçecek olan Ankara-Niğde Otoyol Projesi kapsamında Ankara-Niğde arası yolculuğu 2 saate düşürecek olan otoyol projesinde ilçemizden geçen güzergâh üzerine otoyol şantiyesi kurulmuştur.
Şantiyenin kurulduğu alanı inceleyen Belediye Başkanımız Sayın Fatih ÜNSAL; “Otoyol şantiyesi kurulumunun tamamlanmasının hemen ardından 300 kişiye istihdam sağlayacak olan şantiyede taş ocakları ve beton santralleri ile ilgili çalışmalara başlanacaktır. Otoyol projesi tamamlandığında ilçemiz ile Ankara arası mesafe 139 km.’ye düşecek olup ayrıca otoyolun ilçemize giriş-çıkış bağlantısı bulunmaktadır. Bu proje bölgemizin aldığı en büyük yatırım olma özelliği taşımaktadır. Toplam maliyeti 4 milyar lira olan ve 2019 sonunda bitmesi planlanan otoyol projesi ile Edirne’den Şanlıurfa’ya kesintisiz ulaşım sağlanacaktır. Bu yatırımı ilçemize kazandıran, en başından beri sahip çıkan ve desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a, Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM’a, Bakanlarımıza ve Milletvekillerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum.

Copyrigt © 2017 Sarıyahşi Belediyesi Resmi Web Sitesidir. İzinsiz hiçbir içerik kullanılamaz. | Programmer: Kadir YILDIZ
İstatistik: Devlet ve Politika