Pazartesi
Az Bulutlu
19°C | 31°C
Salı
Parçalı Bulutlu
20°C | 35°C
Çarşamba
Parçalı Bulutlu
18°C | 31°C

Belediyemiz tarafından Yetim Çocuk ve Ailelerine Tekne Turu düzenlendi.

Belediyemiz tarafından Yetim Çocuk ve Ailelerine Tekne Turu düzenlendi.

Belediyemiz ile İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı’nın yürüttüğü "Yetim Gülerse Dünya Güler" Projesi kapsamında 100 yetim çocuk ve ailesine Hirfanlı Barajında Tekne Turu düzenledi.
Belediye Başkanımız Sayın Fatih Ünsal etkinlikte yaptığı konuşmada, yetim çocukları kendi çocukları gibi gördüklerini, onlara destek olmak için etkinliği düzenlediklerini söyledi.
Yetim projelerine katkıda bulunmaya devam edeceklerini ifade eden Başkanımız, bundan sonraki süreçte de onların yanlarındayız. Bu noktada elimizden gelen destek ve çabayı vermeye devam edeceğiz. Bu çocukları vatanımıza ve milletimize en iyi şekilde yetiştirmemiz gerekiyor" diyerek sözlerini tamamladı.
İHH İnsani Yardım Derneği Aksaray Temsilcisi Önder Özkan ise konuşmasında, "Derneğimizin yürütmüş olduğu yetim projesi kapsamında daha önce ilçemizde bir toplantı yapmıştık. Toplantıda Belediye Başkanımızda destek olmak istedi. Normalde yetim projemiz okullarda cami ve Kur’an kurslarında ve vatandaşlarımızın desteğiyle yürütülüyor. Bugün ise düzenlenen tekne turuyla da tüm çocuklarımızın güzel bir gün yaşamasına katkıda bulunuldu. Başkanımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.
Etkinlikte, çocuklar ve aileleri Belediyemize ait tur teknesi ile Hirfanlı Barajı’nda yaklaşık 2 saat süren tekne turu yaptı. Etkinlik, Belediyemiz Sosyal Tesislerde yenilen yemeğin ardından sona erdi.

Copyrigt © 2017 Sarıyahşi Belediyesi Resmi Web Sitesidir. İzinsiz hiçbir içerik kullanılamaz. | Programmer: Kadir YILDIZ
İstatistik: Devlet ve Politika