Çarşamba
Yağışlı
6°C | 10°C
Perşembe
Az Bulutlu
4°C | 7°C
Cuma
Yağışlı
2°C | 8°C

İlçemizde Kahraman Mehmetçiğimize Destek Yürüyüşü düzenlendi.

İlçemizde Kahraman Mehmetçiğimize Destek Yürüyüşü düzenlendi.

İlçemizde Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekatı’nda terör örgütüyle mücadele eden Kahraman Mehmetçiğimize destek olmak ve şehit askerlerimizi anmak için yürüyüş düzenlendi. İlçemizde yüzlerce vatandaş ellerinde Türk bayraklarıyla Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı’na destek olmak amacıyla yürüdü.

Cuma Namazını müteakiben ilçemiz Merkez Camisi önünde Şehitlerimiz için duaların okunmasıyla başlayan yürüyüşe ilçemiz Kaymakamı Sayın Gürkan KARAMAN, Belediye Başkanımız Sayın Fatih ÜNSAL, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle vatandaşlarımız katıldı. Açılan dev Türk bayrakları eşliğinde gerçekleşen yürüyüş bayrak teslim töreninin ardından sona erdi.

Konu ile ilgili olarak Belediye Başkanımız Sayın Fatih ÜNSAL; “kahraman ordumuzun Suriye’nin Afrin bölgesindeki bölücü terör örgütlerini temizlemeye yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekâtında 4 haftayı geride bıraktık. Askerliği Peygamber Ocağı bilen Kahraman Mehmetçiğimizin sadece teröristleri hedef aldığı harekâtta askerlerimizin duacısı ve destekçisiyiz. Vatan savunmasının muhalefeti olmaz düşüncesiyle devletimizin ve ordumuzun yanında olduğumuzu belirtiyor ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Cenab-ı Allah kahraman ordumuzu muzaffer eylesin” diyerek sözlerini tamamladı.

Copyrigt © 2017 Sarıyahşi Belediyesi Resmi Web Sitesidir. İzinsiz hiçbir içerik kullanılamaz. | Programmer: Kadir YILDIZ
İstatistik: Devlet ve Politika