Pazar
Çok Bulutlu
-7°C | 4°C
Pazartesi
Çok Bulutlu
-2°C | 4°C
Salı
Karla Karışık Yağmur
-2°C | 5°C

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifika Dağıtım Töreni

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifika Dağıtım Töreni

Gerek yerel gerekse ulusal ekonomimize katkı sağlamak, yeni iş fikirlerinin hayata geçirilmesini ve küçük işletmelerin kurulmasını teşvik etmek amacıyla Sarıyahşi Belediyesi, Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Aksaray KOSGEB Müdürlüğü işbirliği ile Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verilmiştir.
Eğitim Sarıyahşi Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleştirilmiş olup başarı sağlayan kursiyerlere belgeleri takdim edilmiştir. Konu ile ilgili olarak Belediye Başkanımız Sayın Fatih ÜNSAL; girişimciliğin geliştirilmesi ve üretimin artırılarak istihdam yaratılmasına katkı sağlanması amacıyla Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Aksaray KOSGEB Müdürlüğü ile işbirliği yaptıklarını belirterek, “32 saatlik eğitimi başarıyla bitiren girişimci adaylarına KOSGEB Girişimci Sertifikası verilmiştir. Ayrıca, kendi işlerini kurmaları halinde KOSGEB’in 50.000TL’lik hibe ve 100.000TL’lik faizsiz geri ödemeli krediyi de içeren Yeni Girişimci Desteğine başvurma hakkını da kazanmışlardır. Sadece kendilerine değil, diğer hemşehrilerimize de istihdam yaratacaklarını ümit ediyorum. Bu sebeple girişimcilik konusuna büyük önem veriyor, vatandaşlarımıza istihdam olanağı sağlayacak her projeye var gücümüzle destek veriyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Copyrigt © 2017 Sarıyahşi Belediyesi Resmi Web Sitesidir. İzinsiz hiçbir içerik kullanılamaz. | Programmer: Kadir YILDIZ
İstatistik: Devlet ve Politika