Pazartesi
Az Bulutlu
10°C | 24°C
Salı
Az Bulutlu
11°C | 24°C
Çarşamba
Az Bulutlu
11°C | 23°C

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programları tüm ülkede olduğu gibi ilçemizde de etkinliklerle gerçekleştirildi.

Etkinliklere Belediye Başkanımız Sayın Fatih ÜNSAL, ilçemiz Kaymakamı Sayın Hamza SELÇUK, Garnizon Komutanı, İlçe Emniyet Amiri, Siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, şehit aileleri, gaziler ve yakınları ile vatandaşlarımız katıldı.

Etkinlikler ilk olarak ilçemiz ve köylerimiz şehitlikleri ziyaret edilerek başladı. Daha sonra şehitlerimizin ve gazilerimizin yakınları ziyaret edildi. Akabinde şehit ve gazi yakınlarına düzenlenen yemek programı ile etkinlikler devam etti. Ardından ilçemiz Demokrasi Meydanından başlanarak vatandaşlarımızın yoğun katılım sağladığı Demokrasi yürüyüşü gerçekleştirildi. Demokrasi Meydanındaki etkinlikler saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kuran-ı Kerim tilaveti yapılarak dualar edildi ve günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ile program devam etti. 

Belediye Başkanımız Sayın Fatih ÜNSAL Demokrasi Meydanını dolduran vatandaşlarımıza hitaben yaptığı konuşmada "Milletimiz bundan 3 yıl önce o karanlık gecede, bugününe ve yarınlarına engel olmaya çalışan dış mihrakların güdümünde olan içimizdeki hainlerle karşı karşıya kalmıştır. Ve bu millet kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle tıpkı Çanakkale’de olduğu gibi tek vücut olmuş, inançla, vatan-millet sevdasıyla, tek vatan, tek bayrak, tek millet, tek devlet düsturuyla milli iradesine sahip çıkmıştır. Yüzyıllar geçse de hainleri, hainlerin kahpece girişimlerini unutmayacağız, unutturmayacağız. 15 Temmuz ruhu, tıpkı Çanakkale ruhu gibi ilelebet payidar kalacak ve yarınlarımızı aydınlatacaktır. Bu kara gecede Ankara’da yaşayan Sarıyahşi’li hemşehrilerimiz Yusuf ÇELİK ve Vedat BÜYÜKÖZTAŞ gözünü kırpmadan şehadete koşmuşlardır. Bu duygu ve düşüncelerle destansı ve şanlı direnişimizin 3. yılında hain terör örgütünü bir kez daha lanetliyor, başta Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan müdafaasında şahadet şerbeti içen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor ailelerine, tüm sevenlerine başsağlığı dileklerimi bir kez daha yineliyorum. Hainlere karşı verilen mücadele yaralanan gazilerimize en derin şükranlarımı sunuyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından şiirlerin okunması, sinevizyon gösterilerinin sunulması ve protokol tarafından plaketlerin takdim edilmesi ile program devam etti. 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde yaptığı konuşma led ekrandan canlı olarak izlendi. Saat 00:13’ü gösterdiğinde tüm ülkede olduğu gibi ilçemizde de sela okunmasının ardından sabah namazına kadar devam eden Demokrasi Nöbetinde sabah ezanının okunmasına müteakip program son buldu.

Copyrigt © 2017 Sarıyahşi Belediyesi Resmi Web Sitesidir. İzinsiz hiçbir içerik kullanılamaz. | Programmer: Kadir YILDIZ
İstatistik: Devlet ve Politika