Salı
Parçalı Bulutlu
12°C | 29°C
Çarşamba
Parçalı Bulutlu
13°C | 23°C
Perşembe
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
11°C | 24°C

Açıklama (Covid-19)

Açıklama (Covid-19)

Kıymetli hemşehrilerim.
Lütfen ailemiz, çocuklarımız ve geleceğimiz için yasaklara uyalım ve bu sıkıntılı süreci beraber sağlıklı günler için el ele tedbirlere hassasiyet göstererek atlatalım. Sağlık mutluluk ve huzur dolu günler için MASKE-MESAFE-HİJYEN.

Koronavirüs ile mücadelemiz devam etmektedir. Ancak ilçemiz sınırları içerisinde vaka oranımız en yüksek düzeye ulaşmış ve dün bir vefatımız olmuştur. Türkiye çapında ise nüfus yoğunluğumuzun benzer aralıkta olduğu ilçeler arasında vaka nüfus oranında en üst sıralarda yer almaktayız. Bu durumlar gözönünde bulundurularak bugün toplanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulumuz tarafından pandemi önlemi amacıyla aşağıdaki kararlar alınmıştır.

1) Salı günleri ilçemizde kurulan pazar faaliyeti 15 gün süreyle yasaklanmıştır.

2) Vaka ve temaslı denetimlerinin sıklaştırılması hususuna,

3) A-Sosyal mesafe kuralına uymayan vatandaşlarımıza 3150 TL para cezası uygulanmasına,
B-Karantina ve izolasyon kurallarına uymayan vatandaşlarımıza 3150 TL para cezası ve ilgili TCK maddesinin uygulanmasına,
C-Sokağa çıkma yasağını ihlal eden vatandaşlarımıza 3150 TL para cezası ve ilgili TCK maddesinin uygulanmasına,
D-Maske takma, maskeyi usulüne uygun takmama ve sigara içme yasağını ihlal eden vatandaşlarımıza 900 TL para cezası verilmesi kararlaştırılmıştır.

Fatih ÜNSAL
Sarıyahşi Belediye Başkanı

Copyrigt © 2017 Sarıyahşi Belediyesi Resmi Web Sitesidir. İzinsiz hiçbir içerik kullanılamaz. | Programmer: Kadir YILDIZ
İstatistik: Devlet ve Politika