Cumartesi
Az Bulutlu
5°C | 21°C
Pazar
Çok Bulutlu
6°C | 21°C
Pazartesi
Az Bulutlu
6°C | 14°C

İlçemizde Yeni Tip Koronavirüs Önlemleri

İlçemizde Yeni Tip Koronavirüs Önlemleri

Belediyemiz tarafından Yeni Tip Koronavirüs (Covid-19) önlemleri kapsamında kamu hizmet binaları, camiler, okullar ve ilçemiz genelinde genişletilmiş detaylı ilaçlama çalışmaları tüm hızıyla devam etmektedir.

Konu ile ilgili olarak Belediye Başkanımız Sayın Fatih ÜNSAL yaptığı açıklamada; “Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan Yeni Tip Koronavirüs tehdidinin Türkiye'ye  ulaşmasının ardından ülke genelinde tedbirler artırılırken ilçemizde vatandaşlarımızın ortak kullandığı alanlarda ilaçlama çalışmaları yapılmaktadır. Özel kıyafetli personeller tarafından yapılan ilaçlama çalışmalarında kamu binalarında iç mekanlar, bürolar, salonlar, tuvaletler, bahçeler ve tüm ortak kullanım alanları etkili solüsyonlarla dezenfekte edilmektedir. İlaçlama çalışmalarında kullanılan dezenfektanlar virüslerde etkili olurken halk sağlığına zarar vermemektedir. Koronavirüse karşı başlatılan ilaçlama çalışmaları ilçe genelinde periyodik ve yoğun bir programla devam edecektir” diyerek sözlerini tamamladı.

Copyrigt © 2017 Sarıyahşi Belediyesi Resmi Web Sitesidir. İzinsiz hiçbir içerik kullanılamaz. | Programmer: Kadir YILDIZ
İstatistik: Devlet ve Politika