Cumartesi
Az Bulutlu
5°C | 21°C
Pazar
Çok Bulutlu
6°C | 21°C
Pazartesi
Az Bulutlu
6°C | 14°C

Sarıyahşi Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Açılışı

Sarıyahşi Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Açılışı

Sarıyahşi Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'nin Açılışı Ankara’da gerçekleştirildi.

Dernek açılışına Belediye Başkanımız Fatih ÜNSAL'ın yanı sıra Aksaray Milletvekili Cengiz AYDOĞDU, Mamak Belediye Başkanı Murat KÖSE, dernek üyeleri, davetliler ve ilçemizden derneğin açılışına gelen Sarıyahşi’li hemşehrilerimiz katıldı.

Öncelikle dernek binasında kurdele kesilerek gerçekleştirilen açılışın akabinde program Mamak Belediyesi Necmettin Erbakan Kongre Merkezinde devam etti.

Kongre salonundaki program Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Dernek Başkanı Faruk YILDIZ, Belediye Başkanımız Fatih ÜNSAL, Aksaray Milletvekili Cengiz AYDOĞDU ve Mamak Belediye Başkanı Murat KÖSE’nin açılış konuşmaları ile program devam etti.

Belediye Başkanımız Fatih ÜNSAL açılış konuşmasında; hemşehri derneklerinin önemine değinerek, “insan, aidiyet duygusuyla yaşadığı yerin kültürünü benimsemeli, onu her zaman korumalı ve değerlerine sahip çıkmalıdır. Hemşehri dernekleri de ilçe sakinlerinin bir araya gelerek aidiyet duygusu üzerine oluşturdukları ve ilçenin çıkarını göz önünde tutarak çeşitli işbirliğinin oluşturulduğu sivil toplum örgütleridir. Sarıyahşi Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğimizde bu amaçla kurulmuş ve ilçemizin değerlerine sahip çıkarak bu değerleri geleceğe taşımayı amaçlamıştır. Şahsım, kurumum ve ekibimle beraber birlik ve beraberlik içerisinde derneğimizle uyum içerisinde çalışacağız, derneğimizin her zaman yanında yer alacağız ve destekçisi olacağız” dedi.

Program Bekdikli halk ozanı İbrahim DÜĞER’in şiir dinletisinin ardından hemşehrimiz Ertuğrul ÖCAL’ın türküleri ile şenlendi. Hemşehrilerimiz Tahsin ÖZTAŞ ve Ramazan BİLİMLİ tarafından verilen mini konserin ardından Sipahilerli hemşehrimiz ve Sarıyahşi’mizin gururu Gülşen KUTLU konseri ile program devam etti. 

Dernek açılış programı plaketlerin verilmesi ile sona erdi.

Copyrigt © 2017 Sarıyahşi Belediyesi Resmi Web Sitesidir. İzinsiz hiçbir içerik kullanılamaz. | Programmer: Kadir YILDIZ
İstatistik: Devlet ve Politika